News Stories

New York Metrosunda Teknoloji Devrimi

Dünya üzerindeki en geniş ağa sahip olan ve Paris metrosu ile yarışan New York kenti metro sistemi yakın gelecekte son teknoloji ile donatılacak. Ülkemizdeki metrolara göre çok daha eski ve köklü bir tarihi olan şehir metrosu, New York City belediye başkanının yaptığı duyuruya göre tek kelime ile çağ atlayacak.

Toplamda 27 milyar dolarlık taşımacılık bütçesinden destek alınarak gerçekleşecek olan projede, 1025 yeni vagon, dünyada şimdiye kadar kullanılmamış dijital bilgilendirme ekranları, üst seviye güvenlik sistemleri ve biz teknoloji aşıkları için özel yeniliklere sahip olacak.

Kentin şanslı sakinleri, metro ağı içerisinde, hangi durakta olurlarsa olsunlar, çok güçlü bir Wi-Fi hizmeti alacaklar, aynı zamanda akıllı telefon, tablet ve benzeri cihazlarını USB şarj alanlarından şarj edebilecekler.

Dünyanın En İyisi Olmak İstiyorlar

Sadece duraklarda değil, tüm vagonlarda yer alacak çok sayıdaki teknolojik çözümler sayesinde halk, her daim dijital dünya üzerinden birbiri ile iletişimde olabilecek.

16-07/21/nymetro.jpg 

Adım adım yenilenecek olan devasa durakların teknolojik olarak kusursuz olmasını hedeflediklerini belirten şehrin belediye başkanı, tasarım konusunda da yenilikçi bir üslubu kabul edeceklermiş.

Bu arada, New York metrosunun yanı sıra, şehirdeki her merkezi bölgede tamamen sorunsuz, yüksek hızlı ücretsiz bağlantı desteği verilmesi için çalışılıyor, mevcut hizmetin çok daha iyi hale gelmesi isteniyor. Amaç ise dünyadaki en başarılı “teknolojik kent” olabilmekmiş.

Bu derece önemli teknolojik hizmetlerin, daha da güçlü şekilde ülkemiz taşıma sistemlerinde yer alması dileğiyle diyelim.

:: Türkiye’nin büyük şehirleri yakın zamanda böyle metrolara kavuşur mu?

SDN – ShiftDelete.Net

Related articles

  • The Division Ne Kadar Gerçek?

    Önümüzdeki mart ayında çıkışını gerçekleştirecek olan The Division’ın haritası gerçeğiyle karşılaştırıldı. Oldukça gerçekçi gözüken The Division bölümlerinin görüntüleri haberimizde

  • Hızlı ve Öfkeli 10 Duyuruldu!

    Beyaz perdenin sevilen aksiyon serisi Hızlı ve Öfkeli için iki yeni film daha resmi olarak duyuruldu! İşte yeni filmler hakkında ilk detaylar ve vizyon tarihleri!

  • Samsung’dan Apple Pay’e Gönderme!

    Son zamanlarda mobil ödeme sistemi için büyük yatırımlar yapan Samsung, yeni reklam filmininde ünlü komedyen Hannibal Buress ile Apple’a göndermede bulunuyor.

Leave a Reply