News Stories

OYUNCU CAST AJANSLARI

Oyuncu olmanın ilk basamağı cast ajansları

Oyuncu cast ajansları, oyuncu olarak ekran dünyasında yer almak isteyen ve oyunculuk konusunda başarılı olacağına yürekten inanan tüm yetenekli oyuncu adayları ile çalışmak için aday havuzları oluşturmuş ve bu havuzlardan yetenekli oyuncuları keşfederek çıkarması içinde tecrübeli elemanlardan oluşan kadrolarla faaliyet göstermektedir. Oyuncu cast ajanslarına müracaat etmek için düzgün bir fiziğe ve çok güzel ya da yakışıklı bir yüze kesinlikle ihtiyacınız yoktur. Çünkü bu sektörde köprünün altından çok sular akmış ve gelişen teknolojiye paralel olarak yapımcı şirketler, insanları ekran başına bağlayabilmek için öyle projeler üretir hale gelmişlerdir ki her türlü fiziki özelliğin yanında her yaştan oyuncu adaylarına ihtiyaç duyulur hale gelmiştir.

Ekranlarda izlediğimiz dizi, yarışma, film gibi projeleri üreten yapımcı şirketleri akan bir ırmak olarak düşünecek olursak oyuncu cast ajans için bu ırmağın membası ya da ana kaynağı diyebiliriz. Çünkü oyuncu cast ajansları tarafından keşfedilerek ekran dünyasına kazandırılan yetenekli oyuncular olmasa yapımcı şirketlerin ürettiği projeler hayata geçemezdi. Oyuncu cast ajansları, bünyesine alacağı oyuncu adaylarını belirlerken yetenek kadar güvenirliliğe de önem vermektedir. Hatta oyuncu cast ajansları, güvenirliliği yetenekten daha ön planda tutmaktadır denilse yeridir. Çünkü oyuncu cast ajansları, bünyesindeki oyuncuları yapımcı şirketlere yönlendirdiği zaman oyuncular, oyuncu cast ajanslarının dışardaki temsilcisi olmakta başarıları kadar saygınlıklarıyla da oyuncu cast ajanslarının prestijini artırmaktadır. Oyuncu cast ajansları, günümüzde çalışma portföyünü oldukça genişleterek mankenlik, şovmenlik, sunuculuk gibi alanlarda da yapımcı şirketlere hizmet vermektedir. Oyuncu cast ajanslarının, çalışma portföyünü bu kadar genişletmesi olumlu karşılanacak bir durum olsa da çalışma portföyünü genişletirken hizmet kalitesini düşürmemeye çok özen göstermelidir. Aksi takdirde kendi kuyularını kendi elleriyle kazmış olurlar.

Oyuncu cast ajansları, çalışma ortamlarında ve şartlarında da büyük değişikliklere gitmişlerdir. Oyuncu adayları, ajanslardaki kasvetli ve sıkıcı çalışma ortamları yerine oldukça samimi ve eğlenceli çalışma ortamlarında daha yüksek performans sergileyerek hem oyuncu cast ajanslarına hem de kendilerine artı puan kazandırmaktadır. Yapımcı şirketler, oyuncu cast ajanslarının çalışma sistemlerinde yaptıkları iyileştirmeler ve oyuncu seçiminde göstermiş olduğu titizlik nedeniyle ajanslara eskiye oranla çok güvenmektedir.

Leave a Reply